TEMMUZ-AĞUSTOS SAYISI ÇIKTI!

● Kapak konusu: Türkiye'de Yağ Bitkileri Üretim Stratejileri
● Bilimsel bakış:  Kuraklık ve Tarım
● Güncel : Toprak Islahında Yepyeni Teknoloji AGRISUL 90
● Güncel : Kadın Çiftçiler GÜBRETAŞ İle Biraraya Geldi
● Tarım Ekonomisi : Tarım Bankacılığına Farklı Bir Bakış
● Bilimsel bakış: Ülkemizde staratejik Bir Bitki:AYÇİÇEĞİ
● Güncel :Yağlı Tohum Üretimi
● Bilimsel bakış: Pahalı Bir Hastalık: KETOSİS
● Bilimsel bakış: Tarımsal Alanda İş Sağlığı Ve Güvenliği
● Güncel: Artık Hayvan Ticareti de İzine Bağlı
● Güncel : Su Ürünleri Fuarı Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor


Ve daha fazlası yeni sayımızda!

ABONE OLUN! Tarımda son gelişmeleri takip edin! 

Hava Durumu
Döviz Kurları


T.C. Tarım Bakanlığı
 
  Kadın çiftçiler, GÜBRETAŞ ile biraraya geldi 4.4.2014   
Ülkemizdeki tarımsal verimliliği artırmak amacıyla 6 Kasım 1952’de kurulan GÜBRETAŞ (Gübre Fabrikaları T.A.Ş.), 60 yılı aşkın sürede sektöründe çok sayıda ilkleri gerçekleştirdi. GÜBRETAŞ, 2008’de Razi Petrokimya alımıyla Türkiye’nin yurtdışındaki en büyük sanayi yatırımına imza atarken, çok sayıda sosyal sorumluluk projesiyle de sektöre öncülük ediyor.
[Haberin Devamı]  
  Sertifikalı tohum, 1 milyon tona koşuyor 4.4.2014   
Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Gençer, Konya Tohum ve Hayvancılık Fuarı'nda, Türkiye tohumculuk sektörü hakkında agrotime dergisi Genel Yayın Yönetmeni Esin Hepsavaşcı’ya açıklamalarda bulundu.
[Haberin Devamı]  
  Yağlı tohum üretimi 4.4.2014   
Yağlık tohumlar, insanların beslenmesinde temel besin maddelerinden olan yağların ana hammaddesidir. Yağlı tohumlardan yağ dışında elde edilen yağlı tohum küspeleri hayvan beslemede mutlak gerekli olan en önemli protein kaynağıdır. Son yıllarda alternatif enerji olarak önemi artan biyodizelin hammaddesidir. Dünya hububat üretimi, yağlı tohum üretiminin 3,4 katıdır. Türkiye hububat üretimi, yağlı tohum üretiminin 9,4 katıdır. A.B.D. petrole olan bağımlılığını azaltma, enerji arz güvenliğini sağlama ve mısır stoklarını değerlendirmeyi hedeflemiştir. Brezilya petrolden kaynaklanan finans yükünü azaltılmayı ve şeker kamışı stoklarını değerlendirmeyi amaçlamıştır. A.B. çevresel etkenlerin yanı sıra, kırsal kalkınmayı hedef olarak almıştır. Ana üretim hammaddesi kolzadır. Malezya petrole olan bağımlılığını azaltma ve yüksek palm yağı stoklarını değerlendirme amacıyla biyodizel üretimine destek vermektedir. Çin yağlı tohumlu bitkilerde net ithalatçı konumunda olduğundan ve tarımsal hammadde temininde arz açığı bulunduğundan biyodizel sektörünü desteklememektedir. Biyoyakıt üreten ülkeler incelendiğinde üretim sürecinde kullandıkları hammaddeleri ithal etmek yerine o ülkede yetiştirilen tarımsal ürünlerden sağlandığı görülmektedir.
[Haberin Devamı]  
  Mehmet Amca, MAY Tohum'a katıldı 4.4.2014   
MAY Tohum, marka çalışmaları kapsamında geliştirilen yeni reklam maskotu Mehmet Amca’yı tanıttı. MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Çiftçiler, uluslararası rekabetin en ciddi şekilde yaşandığı Türkiye tohum pazarında elde ettikleri uzun dönemli başarı için, başta çiftçiler olmak üzere tüm paydaşlarına teşekkür etti
[Haberin Devamı]  
   
Haber Sayfası 1
 
Calendar
Title and navigation
<<<Eylül 2014>>>
Eylül 2014
 PSÇPCCP
3525262728293031
361234567
37891011121314
3815161718192021
3922232425262728
40293012345
TÜM HAKLARI SAKLIDIR 2013 AGROTIME DERGİSİ.
BU SİTEDE YERALAN İÇERİKLERİN BİR KISMININ VEYA TAMAMININ KOPYALANMASI VEYA TEKRAR YAYINLANMASI YASAKTIR.

Bu web sitesi bir AKS-BİM Ltd. Şti. ürünüdür. Model A6W. 2012 . www.aksbim.com.tr